GÓRNY-POCZYNEK Dacia

Renault MORPHOZ – modułowy crossover z napędem w 100% elektrycznym

W mieście i poza miastem ― mobilność elektryczna bez granic

Grupa Renault jest pionierem i liderem mobilności elektrycznej. W ciągu 10 lat wprowadziła na rynek osiem samochodów elektrycznych. Nieustannie zwiększa zasięg i moc ZOE, swojego flagowego modelu z napędem elektrycznym, poszerza możliwości jego użytkowania.

RENAULT MORPHOZ

Zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych.

Renault pójdzie jeszcze dalej i to właśnie pokazuje Renault MORPHOZ, pojazd studyjny, który eksploruje nową koncepcję samochodu. MORPHOZ to także zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych Renault. Samochodów, które będą wyposażone w akumulatory o różnej pojemności.

Samochodów, które będą wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii dla optymalnej wydajności energetycznej akumulatorów i silników. Samochodów z ulepszoną konstrukcją i układami ładowania akumulatora. Samochodów z dostępem do usług mobilnych, które ułatwiają jazdę i ładowanie akumulatora.

Modułowy studyjny crossover.

Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do Internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu 3.

Modularność MORPHOZ polega na transformacji między dwoma wersjami: krótką wersją City i przedłużoną wersją Travel. Samochód dostosowuje się do oczekiwań użytkowników, którzy potrzebują środka transportu do krótkich, codziennych przejazdów i na dłuższe wyjazdy, na przykład na wakacje.

Wersja City ma akumulator, którego pojemność idealnie wystarcza na codzienne potrzeby, a wersja Travel jest wyposażona w dodatkowy akumulator, który pozwala na pokonywanie długich tras, np. po autostradach.