Pięć gwiazdek EURO NCAP dla Nowego CAPTURA

Nowe Renault Captur uzyskało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Lider na rynku miejskich SUV-ów dba o użytkowników, oferując im bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie.

Nowy CAPTUR, który trafi do salonów w styczniu 2020 roku, może pochwalić się doskonałymi wynikami testów bezpieczeństwa Euro NCAP. Nowy CAPTUR uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w testach, przeprowadzonych zgodnie z nowym, bardzo rygorystycznym protokołem. Potwierdzono wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów nowego CAPTURA, dorosłych i dzieci, bezpieczeństwa pieszych oraz zalety systemów wspomagania prowadzenia, które są kompletne i wydajne.

Nowy CAPTUR to wszechstronny i modułowy SUV, który oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w segmencie miejskich SUV-ów.

To dowodzi know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi. Nowe Renault CAPTUR z odświeżoną stylistyką i najnowszymi, innowacyjnymi technologiami otwiera nowy rozdział strategii produktowej Grupy Renault. Ten wiodący na rynku miejski SUV oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zbudowany na nowej, modułowej platformie Aliansu CMF-B.

Ma ulepszoną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń, pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe trzymanie ciała i uniknięcie tzw. nurkowania. Co więcej, wyjątkowa stylistyka nowego CAPTURA oraz mocowania ISOFIX na bocznych siedzeniach z tyłu pozwalają na łatwą instalację fotelika dziecięcego. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Nowy CAPTUR dołącza tym samym do nowego CLIO (również pięć gwiazdek) na liście najbardziej bezpiecznych samochodów.

Bogata oferta wyposażenia.

Sześć poduszek powietrznych, system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, kamera i radary, które są niezbędne w działaniu systemu utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o nadmiernej prędkości, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu kontroli bezpiecznej odległości i hamowania awaryjnego.

Ponadto został wyposażony w regulator-ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, funkcję połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Kamera 360°, reflektory Full LED w standardzie, funkcję automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność

Nowa architektura ukladów elektronicznych.

Pozwoliła na zaoferowanie aktywnego systemu wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów i innych samochodów oraz EASY PILOT – asystenta jazdy w korku i na autostradzie, który jest pierwszym krokiem w kierunku jazdy autonomicznej.

Wspomniane zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS, które są dostępne w nowym Renault CAPTUR, dzielą się na trzy rodziny: prowadzenie, parkowanie i bezpieczeństwo (zgrupowane pod hasłem Renault EASY DRIVE). Dostęp do ustawień wszystkich systemów jest łatwy i przystępny z poziomu ekranu dotykowego systemu multimedialnego Renault EASY LINK.