Nowe Renault CLIO w finale konkursu Car of the Year 2020

W jury konkursu Car of the Year 2020 zasiada 60 dziennikarzy z 23 europejskich państw. Spośród 35 kandydatów – nowych samochodów dostępnych w sprzedaży w minimum pięciu krajach w Europie – wybrali siedem modeli nominowanych do nagrody. Wśród nich znalazło się nowe Renault Clio. Zwycięzca Car of the Year ma zostać ogłoszony 2 marca 2020 r., tuż przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Genewie.

NOMINACJA W KONKURSIE CAR OF THE YEAR 2020

W jury zasiada 60 dziennikarzy z 23 europejskich państw.

Spośród 35 kandydatów – nowych samochodów dostępnych w sprzedaży w minimum pięciu krajach w Europie – wybrali siedem modeli nominowanych do nagrody. Wśród nich znalazło się Nowe Renault CLIO. Zwycięzca Car of the Year ma zostać ogłoszony 2 marca 2020 r., tuż przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Genewie.

NOWE CLIO, PIĄTA ODSŁONA KULTOWEGO MODELU RENAULT

Od swojej premiery w 1990 r. sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy

Nowe Renault Clio kontynuuje tradycję samochodu idącego z duchem czasu oraz całkowicie bezpiecznego – auto otrzymało pięć gwiazdek w teście EuroNCAP. Model zyskał bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie.

SYSTEM JAZDY AUTONOMICZNEJ POZIOMU DRUGIEGO

Nowe Clio to nowoczesny miejski samochód

Wśród wprowadzonych rozwiązań znajdują się m.in. kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, jak również unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich system EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie. Jest to system jazdy autonomicznej poziomu drugiego, po raz pierwszy oferowany w samochodach Renault.