Klub Kamila Stocha

Renault Trafic dołącza do klubu Kamila Stocha

Renault Polska użyczy dwa samochody Renault Trafic Passenger Pack Clim 3,0t z silnikiem Energy 1.6 dCi 145 do dyspozycji klubu sportowego Kamila Stocha Eve-nement Zakopane.

Sportowa inicjatywa rozpoczęta cztery lata temu zrzesza najmłodszych adeptów skoków narciarskich w kraju.

Klub Sportowy Eve-nement Zakopane stał się szansą dla młodych skoczków narciarskich na realizację ich sportowychKlub Sportowy Eve-nement Zakopane stał się szansą dla młodych skoczków narciarskich na realizację ich sportowych marzeń pod okiem i ze wsparciem mistrza Kamila Stocha. Klub działa od 2014 roku pod licencją Polskiego Związku Narciarskiego i zrzesza ponad 30-osobową, wyselekcjonowaną grupę młodych adeptów skoków narciarskich w wieku od 7-15 lat. Zawodnicy trenują na obiektach szkolnych, a także korzystają z infrastruktury COS i skoczni oraz ośrodków na terenie Zakopanego i okolic. Na każdym etapie treningu młodzi zawodnicy mogą liczyć na merytoryczne wskazówki sztabu szkoleniowego kadry Polski.

Klub jest realizacją moich marzeń, powstał z myślą o zapewnieniu młodzieży zainteresowanej skokami narciarskimi profesjonalnego zaplecza oraz szansy na rozwijanie tej pasji. Razem z żoną zdecydowaliśmy, że chcemy stworzyć coś nowego, zaoferować nową jakość, skorzystać ze wsparcia profesjonalistów oraz promować tę dyscyplinę i może odkryć nowe, młode talenty, które w przyszłości trafią do kadry narodowej juniorów – powiedział Kamil Stoch.

Trenerami w Klubie są byli członkowie narodowej reprezentacji Polski w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich – Andrzej Zarycki i Krzysztof Miętus. Przekazane samochody posłużą młodzieży do codziennych przejazdów na treningi, ale też na zawody czy obozy szkoleniowe.

Wpieranie młodych talentów jest częścią strategii koncernu Renault, co obrazuje także hasło marki „Passion for life”. To wspaniałe, że możemy pomóc w realizacji marzeń dzieciom i młodzieży, dla których wzorem jest Kamil Stoch. Jestem przekonana, że pod okiem mistrza wyrośnie silna kadra przyszłych medalistów – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Terytorium East.

Przekazane samochody Renault Trafic Passenger oferują wiele możliwości aranżacji wnętrza. Auto gwarantuje miejsce dla 9 osób i ich bagaży. Z tyłu samochód oferuje bardzo dużo miejsca, a pasażerowie mają zapewniony wysoki poziom komfortu dzięki wygodnym kanapom i rozbudowanemu systemowi klimatyzacji i ogrzewania.

Renault Trafic Passenger zostało także wyposażone w wiele technologii podnoszących bezpieczeństwo podróżujących, takich jak wspomaganie ruszania pod górę, układ kontroli toru jazdy ESC, regulator-ogranicznik prędkości, czujniki deszczu i światła. Manewrowanie tym dość dużym samochodem ułatwią czujniki cofania oraz kamera cofania z obrazem wyświetlanym na 7-calowym ekranie systemu multimedialnego R-Link.