Kącik eksperta

Sprawdzenie auta przed zakupem.

Oferujemy naszym klientom kompleksową usługę polegającą na sprawdzeniu pojazdu przed zakupem ( samochody Renault oraz Dacia ) Zakres usługi obejmuje:

 • identyfikacja pojazdu
 • sprawdzenie historii serwisowej pojazdu
 • obecność akcji serwisowych
 • sprawdzenie zawieszenia oraz układu kierowniczego na stacji diagnostycznej
 • sprawdzenie powłoki lakierniczej przy użyciu miernika grubości lakieru
 • odczytanie błędów w sterowniku komputerowym pojazdu
 • ogólne oględziny nadwozia i podwozia na podnośniku

Kontakt: 797-310-873 Jerzy Ciesielka

serwis_kontrola

Instalacja gazowa

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Zrzut-ekranu-2014-11-06-o-11.33.57.jpg

Co zyskasz dzięki ozonowaniu?

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący (50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone.

 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów – ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa albo zapach potu bądź spalenizny
 • sterylizacja – ozonowanie zabija wirusy i bakterie oraz i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
 • ozonowanie to usuwanie alergenów – ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
 • odgrzybianie klimatyzacji – cząsteczki ozonu w postaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji zabijając grzyby i drobnoustroje które są powodem brzydkich zapachów
 • ozonowanie odkaża również całe wnętrze samochodu – ozon wnika głęboko w strukturę tapicerowanych siedzeń i kanap i utlenia znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami. Już kilka sesji ozonowania zupełnie usuwa nawet zapach papierosów. Dzięki temu w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze.

Naklejka ekologiczna

W Niemczech od stycznia 2008 roku wprowadzane są sukcesywnie tzw. strefy ekologiczne w celu ograniczenia emisji spalin. W wyznaczonych strefach mogą poruszać się wyłącznie pojazdy spełniające określone normy spalin potwierdzone tzw. nalepką ekologiczną z wpisanym nr rejestracyjnym.
Zrzut ekranu 2014-10-09 o 16.15.58

Powyższe regulacje dotyczą również pojazdów zarejestrowanych za granicą (np. w Polsce) oraz ruchu tranzytowego.
Wjazd pojazdem do strefy ekologicznej bez wymaganej nalepki skutkuje mandatem w wysokości od 40 do 80 Euro, nawet w przypadku kiedy pojazd spełnia normy ekologiczne wymagane w danej strefie!
W naszym salonie kupisz nalepkę ekologiczną „od ręki”!