Grupa Renault wybrana producentem roku przez TopGear.com

rupa Renault została ogłoszona Producentem Roku w konkursie TopGear.com Awards.

Nagroda ta jest wyrazem uznania dla osiągnięć Renault, Dacii i Alpine w 2019 roku. Specjalne wyróżnienia przyznano też modelom Megane R.S. Trophy-R oraz nowe ZOE, które zwyciężyły w kategoriach: „Performance Car of the Year” i „City Car of the Year”.

Tak skomentował przyznanie Grupie Renault tytułu zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

Różnorodność jest kluczem, który umożliwia Grupie Renault osiąganie doskonałości. Tę doskonałość nagrodziliśmy w konkursie TopGear. Ponadto Renault to nie tylko wysokiej jakości samochody wielkoseryjne. Również w przypadku najbardziej wyśrubowanych założeń technicznych Grupa Renault dąży do doskonałości jak żaden inny producent samochodów.

Dyrektor generalny Renault UK, powiedział:

Ogromnie cieszymy się z przyznanej nam przez TopGear.com nagrody. Rok 2019 był fantastyczny dla Grupy Renault, w szczególności dzięki wprowadzeniu na rynek nowego Captura, nowego ZOE, a także nowego Clio, które kontynuuje zapoczątkowaną 30 lat temu chlubną historię tego modelu. Odnosząca sukcesy Dacia okazała się być jednym z niewielu producentów, którzy w tym roku odnotowali wzrost sprzedaży. Coraz większego tempa nabiera też proces odradzania się marki Alpine wraz z debiutem rynkowym nowego, wzbudzającego ogromne emocje modelu A110S. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać, a rok 2020 zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco!

Grupa Renault wprowadziła na rynek europejski siedem nowych modeli

Wśród nich nowe Clio, nowego Captura, nowe ZOE i nowego Koleosa oraz modele dostawcze – nowego Trafica i nowego Mastera. Marka Alpine poszerzyła swoją gamę o model A110S.